F1 2018 – Ricciardo (Red Bull) Surprise megnyerte a Kínai Nagydíjat – Forma-1
1 Formula

Váratlan győzelem Riccardo és a Red Bull számára a Sanghaji Kínai Nagydíjon: a biztonsági autónak és a kiváló stratégiának köszönhetően

Riccardo meglepően nyert Kínai GP a Shanghai - harmadik teszt F1 világ 2018 - val vel vörös Bika, fordulatokkal teli verseny (a második félidőben) beavatkozással nyert biztonsági autó - a 32. körben lépett pályára két versenyző érintkezése után Toro Rosso (Pierre Gasti e Brandon Hartley) - és az osztrák csapat mérnökeinek kifogástalan stratégiája.

Az ausztrál sofőr mögött Valtteri Bottas (2 ° C Mercedes) ÉS Kimi Raikkönen (3 ° C Ferrari). Azonban egy verseny, amelyet el kell felejteni Sebastian Vettel: pole -ból indult, és az első boxkiállásban Bottas zaklatta, a belépés miatt elvesztette pozícióját biztonsági autó és a 8. helyen végzett sérült autóval Max Verstappen.

F1-es világbajnokság 2018 – Kínai Nagydíj: beszámolók

Kimi Raikkönen (Ferrari)

Il GP Kína 2018 di Kimi Raikkönen Összefoglalva: szombaton meghódítja az első sort, a rajtnál Vettel felhúzza, és néhány kör után a fal visszaszorítja. Ferrari elhalasztani a szünetet, és futni a gumikkal, hogy lelassítsák Bottast, és ezáltal megengedjék csapattársának visszatérését. De ez még nem minden: mikor biztonsági autó nem hívják a bokszba, hogy átöltözzön busz ahogy a Red Bull pilótái tették. Mindezek a balszerencse ellenére a harmadik pozícióban zár, és a szezon első három futamán a második dobogóra áll: tapsból.

Daniel Riccardo (Red Bull)

Riccardo olyan sikeresen nyerte meg a győzelmet, ahogyan azt akarták. Annak ellenére, hogy ugyanolyan körülmények között volt, mint Verstappen elvtárs, sikerült diadalt elérnie azzal, hogy - kollégájával ellentétben, elegáns párbajban, mint a víziló a fazekasban - nagyon tiszta előzéseket végzett. Megérdemel egy versenyképesebb autót

Valtteri Bottas (Mercedes)

A Shanghai nagyon jól láttunk Valtteri Bottas: az elején keményen megjelöli Vettelt, és a boxkiállásban a szerelők túlzott lassúságát kihasználva sikerül az első pozícióba kerülnie Ferrari... Raikkönen lassulása és piacra lépése ellenére sikerül lépést tartania német riválisával biztonsági autó de keveset tud tenni Riccardo ellen vadonatúj gumikkal. A finn pilóta számára ez az ötödik dobogó az elmúlt hat versenyen: nem rossz.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Hét a jelentéskártyán Lewis Hamilton, de csak azért, mert képes volt leharapni 8 pontot Vetteltől F1 világ 2018... Lassabb, mint csapattársa, Bottas a kvalifikáción (sorozatban másodszor), úgy tűnik, soha nem tud küzdeni a dobogóért. A regnáló világbajnok közel fél éve nem nyerte meg a Nagydíjat: hivatalosan válságról lehet beszélni.

Mercedes

A harmadik száraz verseny győzelem Mercedes de az első hely is F1 világ 2018 A kivitelezők pénzt kerestek az elhelyezésekkel. Az alacsony falnak nincsenek hibái Bottas stratégiájában (bemenet biztonsági autó indult, miután a finn és Vettel beléptek a garázsba), de gumit cserélhetett volna legalább Hamiltonban.