F1 2019 – Hamilton Nagy-Britannia királya – Forma-1
1 Formula

A Mercedes duplája a Brit Nagydíjon: Lewis Hamiton átlépte a hazai szakaszt Silverstone -ban, csapattársa, Valtteri Bottas és Charles Leclerc (Ferrari) előtt

Lewis Hamilton meghódította Brit GP a Silverstone: a tizedik teszten F1 világ 2019 - kötés jellemzi Mercedes – haladt át a célvonalon a brit versenyző csapattársa, Finn előtt Valtteri Bottasés Monacóban Charles Leclerc (Ferrari).

Köszönetnyilvánítás: Fotó: Brin Lennon / Getty Images

Forrás: Fotó: Mark Thompson / Getty Images

Sebastian Vettel tizenhatodikként ért célba, a 36. körben hátulról történő ütközés után megbukott a versenyen Max Verstappen (5.): A német versenyző a verseny hátralévő részében találkozott egy sérült autóval, és el is vette 10 másodperc di finom amiért balesetet okozott.

F1-es világbajnokság 2019 – Brit GP jelentéskártyák

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton uralta Brit GP a Silverstone és - elégedetlen - bónuszpontot is szerzett, köszönhetően gyors menet kopott gumikkal szerezték be.

Az angol sofőrnek, aki a segítségnek köszönhetően ellopta Bottastól az első helyet biztonsági autó (de mindenesetre nyert volna, hiszen csapattársának ismét meg kell állnia a boxban) Ez az ötödik siker az utolsó hat Nagydíjon. F1 világ 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas tegnap nagyon jó volt (pólus) és az első körökben Brit GPamikor sikerült védekeznie Hamilton támadásaival szemben. A második helyen végzett a coéquipier boxkiállása után (a biztonsági autó kedvez), de nem jutott volna fel a dobogó tetejére. Silverstone: a gumicsere még nem elég neki.

Fontos második hely a finn pilóta számára, de egyben a hatodik győzelem nélküli Nagydíj is: a világbajnoki cím egyre tovább ...

Charles Leclerc (Ferrari)

Érzelmek és tartalom: Charles Leclerc (3.) zsinórban a negyedik dobogós helyét szerezte meg, és Verstappennel kivételes párharc, valamint Gasley elleni hihetetlen előzés főszereplője volt.

Most már csak három pont választja el a Hercegség versenyzőjét csapattársától, Vetteltől: ki gondolta volna ezt a szezon elején?

Pierre Gasly (Red Bull)

A Silverstone láttuk a legjobbakat Pierre Gasti minden idők: A transzalpin versenyző jól reagált azokra, akik kritizálták őt a két héttel ezelőtti, ausztriai verseny után.

Tegnap ő volt a legjobb helyezett a rajtrácson (ötödik hely), ma pedig karrierje legjobb pozícióját mutatta meg a versenyen: 4..

Mercedes

Hatodik Doppietta és a kilencedik győzelem a Nagydíj első tíz helyezettje között F1 világ 2019.

A Silverstone mindenki diadalra számított Mercedes és így történt.