A Ford Bronco a harmadik helyen végzett a NORRA Mexikói 1000-es Ralin Baja California-ban.
Cikkek

Április 25. és 29. között Baja California adott otthont a NORRA Mexican 1000 Rallynak, amely a világ egyik legnehezebb terepe, amelyen a 2021-es Ford Bronco gond nélkül meg tudott haladni, és kategóriájában a harmadik helyen végzett.

sikerült megszereznie az egyik első helyezést az április 1000-én véget ért NORRA mexikói 29-es ralin. , kategóriájában a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ezzel az elsők között sikerült teljesen átszelnie Baja California sivatagát a verseny alatti öt nap alatt.

A kihívást Jamie Groves és Seth Golawski, a márka két veterán mérnöke vállalta fel egy négyajtós autó fedélzetén, amely a Baja California vadonban, a versenyvilág egyik legnagyobb kihívást jelentő és legveszélyesebb terepen haladt át. A márka sokszor versenyzett ezen a pályán, így itt való megjelenése valóban a kitartás és a teljesítmény újabb próbáját jelenti a start előtti összes többi mellett.

„A Broncónak hosszú és sikeres versenytörténete van itt, ezért utolsó tesztként az új Ford Broncót akartuk tesztelni. Beépített vad extrém tesztelés, és felülmúlta a teljesítményre vonatkozó elvárásainkat ebben az alattomos környezetben. Ez a verseny egy kulcsfontosságú utolsó zászló, amely megerősíti, hogy a Bronco mire képes az indulás előtt” – mondta Jamie Groves, a Bronco technikai menedzsere.

Baja California jól ismert a kiszámíthatatlan forgatókönyvéről, amikor a járművek különféle szélsőséges időjárási körülményekkel és különféle tereptípusokkal (sár, iszap, száraz tavak, sós mocsarak, sziklás terep) találkoznak, amelyek keménysége miatt végül sokan elhagyják az utat. Ezért vitathatatlan bizonyítékul szolgál minden olyan jármű erejére és képességeire, amelyik legyőzi ezt.

Azon, amelyik versenyzett, volt néhány olyan változás, amely túlmutat a gyári tervezésen. A mérnökök bukóketrecet, biztonsági öveket, versenyüléseket és tűzoltó felszerelést adtak hozzá. Ezen kívül volt benne egy 6 literes EcoBoost V2.7-es motor is, automata váltóval és opcionális váltóművel. A felfüggesztés Bilstein lengéscsillapítókat használt, a gumik pedig 33"-os BFGoodrich terepabroncsok voltak.