Próbaút Shell Eco-marathon 2007: a legnagyobb hatékonyság
Tesztvezetés

Dánia, Franciaország, Hollandia és Norvégia csapatai voltak a Shell Eco Marathon idei győztesei között. A sikeres csapatok magas száma tükrözi az esemény növekvő jelentőségét, amelyen 257 országból rekordszámú, 20 résztvevő vett részt.

„A résztvevők kiemelkedő eredményei valódi bizonyítékai annak, hogy a mérnökök új generációja egyre nagyobb lelkesedéssel foglalkozik az energiahatékonyság kihívásaival és a fenntartható jövő megvalósításával kapcsolatban” – mondta Matthew Bateson, a Shell európai kommunikációs menedzsere.

Prototípusok

A szentpétervári La Joliverie csapata. Joseph ismét megnyerte a prototípus versenyt a Shell Ökomaratonon, miután megszakította a 3 km-es akadályt. Az év 000 versenyét megnyerő francia csapat benzines belső égésű motorral nyert, így a verseny utolsó napján megőrizte legjobb teljesítményét. A józsef diákok 2006 km / liter üzemanyag-eredményt jegyeztek fel, így sikerült legyőzniük legerősebb versenytársaikat, a szintén francia ESTACA Levallois-Perretet (3039 km / liter) és a finn tamperei Műszaki Egyetem (2701 km / liter) csapatát.

A hidrogéncellás prototípus versenyben a legjobb eredményt az Ecole Polytechnique Nantes (Franciaország) csapata érte el. A francia csapatnak 2797 km-t sikerült megtennie egy liter üzemanyagnak megfelelő mennyiséggel, és nagyon kis különbséggel megelőznie német versenytársait, Hochschule Offenburgot az Alkalmazott Tudományok Egyeteméről (2716 km-t egy liter üzemanyag megfelelőjének) és a Chemnitzi Műszaki Egyetem csapatát. km egy liter üzemanyagnak felel meg). Három napenergiával működő prototípus sikeresen versenyzett az idei Shell Eco-Marathonon, a francia Lycée Louis Pasquet csapat nyerte a versenyt.

"Városi koncepciók" kategória

A DTU Roadrunners kétszeres győztes a Shell Ecomarathon Urban Concepts kategóriájában. A Dán Műszaki Egyetem csapata nemcsak a belső égésű motorok osztályát nyerte meg, hanem a városi klímavédelmi koncepciók díjat is. Győzelmét a De Haagse Hogeschool résztvevőivel ünnepelte, akik első helyezést értek el a hidrogénelemek osztályában.

Különdíjak

Az idei Shell European Eco-Marathon technikai újításokat és fejlesztéseket tartalmazott a tervezés, a biztonság és a kommunikáció terén. A különdíjak vitathatatlan sztárja a norvégiai Ostfold Halden Egyetemi Főiskola csapata volt, amely az Urban Concepts kategóriában versenyez. A norvég csapat autójának kialakítása egy régi versenyautóra hasonlít, és praktikusságával, valamint a modell sorozatgyártásának valódi lehetőségével nyűgözte le a zsűrit. A Halden, az Ostfoldi Egyetemi Főiskola csapata megszerezte az első helyet az SKF Design Award-ban, a spanyol IES hallgatóival, Alto Nolan Barredos-Asturiasszal, és a második helyen végzett a toulouse-i Proto 100 IUT GMP csapata mögött a leginkább fenntartható formatervezési díjban.

A norvég csapatot a Shell Kommunikációs Díjjal is megtisztelték, és a biztonsági megfelelés érdekében tett erőfeszítéseikért az Autosur Security Award második helyezettje lett. A Shell Öko-Maraton Biztonsági kategóriájában a győztes a Roger Claustres francia főiskola csapata, Clermont-Ferrand lett. A Bosch Innovációs Díjat a milánói Műszaki Egyetem csapata kapta. Az olasz csapat lenyűgözte a zsűrit az autó centrifugális tengelykapcsolójának kialakításával.

A társadalmi díjat a francia AFORP Drancy kapta különféle szabadidős oktatási kezdeményezések megszervezéséért, beleértve az inspiráló Eco Marathon játékot minden futó számára.

„A 2007-es Shell Eco-marathon valóban valódi autókat tudott bemutatni, amelyeket diákcsapatok terveztek és mutattak be, hogy megmutassák, hogyan vihetjük át az energiát, a technológiát és az innovációt a jövőbe” – tette hozzá Matthew Bateson.