Miért lehet Daniel Ricciardo újra F1-győztes: 2021-es Forma-1-es szezon előzetese
hírek

Daniel Ricciardo ismét a dobogó tetejére állhat?

Daniel Ricciardo magával hozza a nemzet reményeit, amikor a hétvégén Bahreinben kezdődik az F1-es szezon – mindannyian szeretnénk látni, amint újra pezsgőt iszik a versenycipőből a dobogón.

A 31 éves játékos 2018-ban nem nyert Nagydíjat a Monacóval, és miután két szűkös év után megpróbálta győztessé tenni a Renault-t, újabb lépést tett előre, ezúttal a McLarennel.

Papíron ez furcsa lépésnek tűnhet, a gyári programból egy privát csapattá vált, amelynek fizetnie kell a motorokért, de a McLaren egy feltörekvő csapat, amely vissza akar térni fénykorába, és megnyeri mindkét futamot. és bajnokságok. , ami egyben Riccardo célja is.

Az első jelek mindkét fél számára kedvezőek. A McLaren az elmúlt évek legjobb szezonját éli: a harmadik helyen végzett a konstruktőri bajnokságban, és a legkevésbé versenyképes motorról (Renault) a legversenyképesebbre (Mercedes-AMG) váltott. Úgy tűnik, Ricciardo jól alkalmazkodott az új körülményekhez, versenyképes eredményeket állított fel a szezon előtti teszteken.

Szóval mennyi esélye van a verseny megnyerésére? Lehetséges, nem valószínű. A Forma-1 egy finom evolúciós játék, amelynek célja a különbségek felszámolása, így a McLaren valószínűleg nem fogja megelőzni a Mercedes-AMG-t és a Red Bull Racinget is.

Azonban, ahogy azt a korábbi években is láthattuk, Ricciardo az egyik legjobb pilóta a rajtrácson, állandóan lehetetlennek tűnő előzési manővereket hajt végre, hogy felülmúlja autóját.

Ha a Mercedesnek és a Red Bullnak rossz napja van, Ricciardo jobb helyzetben lesz a kiütéshez, vagy folytathatja a forró formáját Monacóban, ahol a tapasztalat és az ügyesség legyőzheti az autót.

Ne lepődj meg, ha 2021-ben meglátod Ricciardo széles mosolyát a kifutón.

Aktuális bajnok vagy fiatal bika

A bajnoki címért folyó küzdelem egy lehetséges klasszisként alakul, a címvédő Lewis Hamilton egy rekordot döntögető nyolcadik pilóta címmel szeretné kiegészíteni a nevét, annak ellenére, hogy a Red Bull fiatal szupersztárja, Max Verstappen „megnyerte a szezon előtti teszteket, és nagyon vágyik rá. első korona."

Ez a csata a hivatalban lévő elnök és az örököse között zajlik. Hamilton a feltörekvőből vitathatatlan Forma-1-legendává vált, zsinórban hat címet nyert. Míg Verstappen fenomenális tinédzserként érkezett az F1-be, és lassan levetkőzi a durva éleket, hogy a nyers tehetséget könyörtelen sebességgé változtassa.

Annak ellenére, hogy a Mercedes a közelmúltbeli dominanciája miatt kedvelte, túlélte a három napos tesztelést, és hátulról kezdte a szezont. A Red Bull Racing eközben három problémamentes napot zárt, és végül a leggyorsabb köridőt érte el.

Ezzel Verstappen lesz a hétvége favoritja, de a Mercedes minden bizonnyal visszavág, szóval egy epikus szezonpárbaj vár ránk a bolygó két leggyorsabb pilótája között.

Visszatérhet a Ferrari?

Nyilvánvaló, hogy 2020 a legtöbb ember számára rossz év volt, és mindannyian szeretnénk elfelejteni. Sportfronton a Ferrari mindenképpen szeretné kitörölni az emlékezetből a tavalyi évet.

Az előző szezonban az olasz csapat évekig a Mercedes legközelebbi riválisa volt, és szétesett, nemcsak hogy nem tudott futamot nyerni, hanem három dobogót is elért, és a hatodik helyre esett vissza a konstruktőri bajnokságban a McLaren és a Racing Point magáncsapatai mögött.

A csapat most arra koncentrál, hogy versenyképes erővé váljon. Ennek érdekében a négyszeres világbajnok Sebastian Vettelt több éves hanyatlás után menesztették, és helyette a fiatalabb Carlos Sainz Jr. Együttműködik a nagy népszerűségnek örvendő Charles Leclerc-kel, hogy megpróbálja újrakezdeni a Ferrarit, és előre vezesse a csapatot. amivel versengő csapaton belüli rivalizálásnak kell lennie.

Az Aston Martin visszatért

A Ferraritól kirúgott Vettel új állást talált: több mint 1 év kihagyás után visszavezetheti az Aston Martint az F60-be. A brit márka most Lawrence Stroll kanadai üzletember tulajdonában van, aki eltökélt szándéka, hogy a Ferrari, a Porsche és a cég igazi versenytársává tegye a szuperautó-piacon és a versenypályán. Fia F1-es karrierjét is segíteni akarta, Lance Stroll pedig Vettel partnere lesz az Aston Martin új gyári csapatában.

Valójában nem új csapatról van szó, csak egy márkaváltásról (és további befektetésről) a korábban Racing Point néven ismert csapat felé.

2020-ban jó formában volt, a "Mercedes Pink" névre keresztelt autóval (a fényezése és a látszólag másolt Mercedes dizájn miatt) megnyerte a Bahreini Nagydíjat, és három dobogós helyezést ért el, így Vettel jó formában volt. és segítse az Aston Martint, hogy előnyt szerezzen korábbi olasz csapatával szemben, mind a pályán, mind azon kívül.

Alonso, Alpine és jövőbeli ausztrál F1-es versenyző

A Forma-1 nyilvánvalóan függőséget okoz, így nem csoda, hogy egyes pilóták addig maradnak, ameddig csak lehet. A korábbi világbajnok Fernando Alonso megpróbált távozni, de nem tudott távol maradni, és két év szünet után visszatért a kategóriába.

A spanyol egy korábbi Renault-csapathoz, az Alpine-hoz fog vezetni, amelyet azért neveztek át, hogy az Alpine komoly szereplővé váljon a teljesítmény világában. Alonso nem új a Renault/Alpine-nál, hiszen a csapat tagja volt, amikor megnyerte a bajnoki címet, de ez még 2005-06-ban volt, így azóta sok minden megváltozott.

Bár Alonso továbbra is magabiztos (nemrég azt mondta egy interjúban, hogy jobbnak tartja magát Hamiltonnál és Verstappennél), a teszteken mutatott formából ítélve valószínűleg nem lesz győztes autója a csapatnak.

Jó szezonra lesz szüksége csapattársának, Esteban Oconnak, hogy bebiztosítsa helyét az alpesi jövőbeni sztárként, mert több fiatal versenyző is keresi a pótlását, köztük az ausztrál Oscar Piastri.

Piastri megnyerte a 3-as Forma-2020-as bajnokságot, és ebben a szezonban feljutott a Forma-2-be. Tagja az Alpine Driving Academy-nek, és az újonc szezon 2022-ben (vagy valószínűbb 2023-ban) a csúcskategóriába viheti.

Schumacher neve visszatért

Michael Schumacher a történelem egyik legsikeresebb Forma-1-es pilótája, pályafutása során hét bajnoki címet szerzett. Sajnos 2013-ban síelés közben súlyosan megsérült, azóta nem volt látható a nyilvánosság előtt, állapotáról pedig nagyon kevés információval szolgált a családja.

A Schumacher név azonban visszatér az F1-be 2021-ben, amikor fia, Mick feljut a legfelső szintre, miután az előző szezonban megnyerte az F2-es koronát.

Mick sikeres karriert futott be azáltal, hogy a Ferrari Young Drivers Programba választották be, és megnyerte az F3-at, hogy érdemei alapján és vezetéknevének használata nélkül megszerezze a helyét az F1-ben.