Tinával a 19. számú járdán: Minor Ilka, a WRC-világbajnokság egyetlen versenyzője.
Tesztvezetés

Eleinte a rally pilóta rendetlen volt.

Minor Ilka1975 -ben született, klagenfurti személyi edző és extrém sportoló, rögtön iskola után kezdett edzősködni, abban az időben, amikor még azon gondolkodtam, hogyan lassítsam le a diákéletemet, amennyire csak lehetséges. Ilka ezután beleszeretett egy versenyversenybe, barátnőjeként részt vett az első gyűlésen, és szemtanúja volt egy balesetnek, amelyben Achim Mortl fának csapódott. Munkatársa megijedt, ékre akasztotta a gyűlést, és egy tinédzser ült Mörtl másodpilóta helyére.

Ilka lesz a világ legkeresettebb navigátora

Amikor a pár szakított (személyesen és szakmailag), Ilka már keresett navigátor volt. Meghívta versenyautójába Manfred Stöl. S Citroën Xsaro WRC 2005 -ben Cipruson szerezték meg első dobogójukat, közvetlenül utána értek célba loebomaki ugyanazt a gyári versenyautót vezette. Ugyanebben az évben Ilka és Manfred ismét felálltak a dobogóra, a harmadik helyen végeztek az ausztráliai ralin. Következő évek Peugeot 307 WRC Stehl a negyedik helyen végzett a bajnokságban, és háromszor emelkedett fel a dobogóra.

A század 125 WRC és SMS versenye

Ilkának nyolc szezonja van a rali -világbajnokság mögött, 125 futamot hajtott, többször tört, de soha nem adta fel. A rally az egyetlen drogja, soha mást nem próbált ki” – mondja.... 2009-ben, karácsony napján kapott egy SMS-t, amelyben Henning Solberg megkérdezte tőle, hogy ő lesz-e a sofőrje a 2010-es szezonban. „Ez volt a legszebb SMS, amit valaha kaptam,– ismerte el Ilka. – Ahogy válaszoltam, egyértelműen.

2012 -ben és 2013 -ban Ilka hihetetlen bátorságot tanúsított azzal, hogy elfogadta egy orosz sofőr ajánlatát. Jevgenyja Novikovaakit "sürgősségi pilótának" neveztek. Sikereket értek el, néhány negyedik helyen végeztek, de nem emelkedtek fel a dobogóra. Minor Ilka is többször részt vett a pilótafülke rajzolásában. Mikke Hirvonenamíg cseh versenyző Martin Prokop tavaly nem hívták meg Dakar Rally. "Ez a javaslat álom volt, sokáig nem gondolkodtam." – mondja Ilka. „Annak ellenére, hogy nem értünk fel a csúcsra, ez az egész élmény az egyik legcsodálatosabb dolog volt, ami egész pályafutásom során történt velem. Imádom a bivakos életet, szeretem az ilyen jellegű erőfeszítéseket, szeretem csikorgatni a fogam, Dakar egy őrült kaland.”

És miután elolvastam azokat a sofőröket, akikkel Ilka dolgozott és dolgozik ma is, nem tudom megkérdezni tőle, hogy Andrea Aigner, a jelenlegi „ügyfele” mitől különleges vagy különleges.

Minden rally versenyzőnek más a vezetési stílusa. Henning például Mr. Holywood volt, ha nem repült a levegőben, nem volt boldog. Novikovval, akitől mindenki félt, teljesen biztonságban éreztem magam, rendkívüli ösztöne volt. Andreasnak két arca van, de nem negatív értelemben: a pályán kívül ő a legnyugodtabb személy, a pályán pedig a második személy, erősen fékez és kíméletlen a kanyarokban.

Melyik rally a legnehezebb az utas vagy az Ön számára?

Azt mondom, hogy minden aszfaltrali nagyon nehéz, fizikailag nagyon feszült. Három nap elteltével, amíg az esemény tart, teljesen le van rombolva. Ugyanis az aszfalton erősebb túlterhelések hatnak rád, a gumik rád tapadnak. (Nevetés). Ezért szeretem a macadamot, lágyabb, nőiesebb.