Bathurst – hangos, büszke és még több
hírek

A Super Olcsó Auto Bathurst 1000 szervezői azt jósolják, hogy a jövő héten utolérik azt a hatalmas tömeget, amely tavaly Peter Brock halála miatt gyűlt össze.

193,000-ben négy nap alatt több mint 30,000 2005 néző gyűlt össze a Mt Panoramánál, a kilencszeres győztes Brock egy hónappal korábbi halálát követő érzelmek hulláma érte el Ausztrália legszentebb körútját.

„Úton vagyunk a valaha volt legnagyobb Bathurst 1000 felé” – mondta Tony Cochrane, a V8 Supercars Australia elnöke.

„Sokan azt hitték, hogy Peter Brock tavalyi halála után soha többé nem fordul elő ez a tömeg.

„A múlt havi 80,000 500 Sandown előtt több mint XNUMX jegyet adtak el elővételben.

"Továbbra léptünk a tribün-eladások terén, mint tavaly."

Bathurst 45. futamának tiszteletére különleges ünnepségeket rendeztek, amelyek során a korábbi bajnokok és autóik felvonulását rendezik.

A legendás Harry Firth és az abroncskirály, Bob Jane megírta Bathurst történetének első fejezetét, amikor megosztottak egy Ford Cortina GT-t, és 500-ban megnyerték az úgynevezett Armstrong 1963 mérföldes versenyt.

A Firth és Jane's Cortina egyike lesz annak a számos korábbi győztes autónak, amelyeket a jövő vasárnapi 161 körös maraton előtt különleges bajnoki parádéval tüntethetnek ki.

A hagyományos, 10:10.30-as versenyrajtot XNUMX:XNUMX-ra helyezik át, hogy teret adjunk a verseny előtti hosszabb hírverésnek.

A 7-es csatorna bemutatja a verseny 31 autójának mindegyikét, külön körökben, közvetlenül azelőtt, hogy felsorakoznának a rajtrácsra, és folyamatosan tájékoztatják a nézőket a haladásukról, miután csütörtökön elindultak az első edzésekre.

A Bathurst-bankerek körülbelül 40 másodperces különbséggel futják majd a bemutatóköröket, ami körülbelül 20 perccel növeli a verseny előtti felhajtást.

A 7-es csatorna példátlanul 21 órás élő közvetítést adott három napon keresztül jövő péntektől vasárnapig.

Még ha a rossz idő és a biztonsági autók összeesküdnek is a verseny lelassítására, Seven biztosította, hogy visszahozzák a 6 órás híreiket, ha szükséges a teljes futam bemutatásához.

A későbbi rajt némi lélegzetvételnyi teret ad a szervezőknek, hogy segítsék a nézőket, hogy bejussanak a Mt Panoramába, és most már két támogató futamra is van idő a Bathurst 1000 rajtja előtt.

„A későbbi kezdés segít a forgalom szűrésében a pályán, enyhíti a Sydney-ből egynapos utazókra nehezedő nyomást, és helyet biztosít két támogató eseménynek (Carrera Cup és Touring Car Masters)” – mondta a V8 Supercars vezérigazgatója. különleges események – mondta Shane Howard.

Az Új-Dél-Wales szeszesital-törvényeinek szigorítása miatt változtattak az idei év nagy rendezvényein az alkoholszállításban és -fogyasztásban.

Néhány játékos visszatérítést kért a változások miatt.

"Nézzünk szembe az igazsággal. . . közeledünk a 80,000 XNUMX elővételes jegyeladáshoz” – mondta Cochrane.

– 20 – két nulla – visszatérítési kérelmünk érkezett.

A kempingekben továbbra is lehet alkoholt bevinni és elfogyasztani, de tilos alkoholt bevinni vagy onnan kihozni az engedélyezett területekre, amelyek idén a rendszer alján vannak meghatározva.

A Chase-től a Pit Street-ig, a Harris Park-ig és a Mountain Street-ig terjedő hegyláb teljes körű engedélyt kap.

„Nincs más választásunk, mivel ezek a feltételek egy nagy eseményhez Új-Dél-Walesben” – mondta Howard.

"Amit tehetünk, az az, hogy a vendéglátásunkkal azon dolgozunk, hogy az alkohol ára a lehető legalacsonyabb legyen a létesítményben."

Több mint 750,000 XNUMX dollárt költenek a rendőrség és a biztonság megerősítésére.

A pályán 160 rendőr tartózkodik, duplája a tavalyinak, a bejáratoknál pedig szigorúbban keresik a tűzijátékot és egyéb csempészárut.

A Nagy Verseny fénypontjai

1963

A legendás Harry Firth és Bob Jane versenyez Bathurst első endurójáért, az Armstrong 500-ért a Ford Cortina GT-n.

1966

Ez volt az az év, amikor a hatalmas Morris Mini Cooper S megszállta a Panoráma-hegyet, ahol Rauno Aaltonen és Bob Holden osztozott a kormányon.

1967

Firth megszerezte második Bathurst-győzelmét Fred Gibsonnal egy Ford Falcon XR GT-vel.

1972

Az ifjú Peter Brock kilenc hegyi győzelme közül az elsőt aratta egy zseniális szólófutásban egy Holden Torana LJ XU1-en.

1981

Egy sztár született, amikor Dick Johnson és társvezetője, a brisbane-i autókereskedő, John French győzelemre vezette a Ford Falcon XD-t egy évvel a jól ismert "végzetes" incidens után.

1995

Az első körben egy defekt után Larry Perkins és Russell Ingall kiszállt a körből a győzelemért.

2002

A díjnyertes Jim Richards versenyben van a hetedik címért, mint Mark Skaife, a Holden Racing Team Commodore élén.

2006

Peter Brock dupla kaszkadőrje, Craig Lowndes érzelmi győzelmet arat Jamie Wincap felett egy hónappal azután, hogy a legendás pilóta meghalt egy kövezett perthi rallyn.