A Tesla uralja a Monte Carlo zöld rallyt
Elektromos autók

A Monte-Carlo Energie Alternatív Rally negyedik kiadása, a Tesla új diadalának színhelye lett. Emlékezzünk vissza, hogy tavaly a Tesla nyerte el kategóriája első díját, és új világrekordot (repülési hatótávolságot) állított fel egy elektromos járműben, összesen 387 km-t tett meg egyetlen töltéssel.

Tapasztalatainak köszönhetően a Tesla idén visszatért a pályára, 2 választható csapattal. Az első csapatot Rudy Tuisk, aki nem más, mint a Tesla Australia igazgatója, és Colette Neri, egy korábbi francia raliversenyző alkotja. A második roadster volánjánál Eric Comast, az igazi versenybajnokot találjuk.

A 2010-es Monte Carlo Rally nem kevesebb, mint 118 járművet hozott össze különféle alternatív motorrendszerekkel, például LPG-vel (cseppfolyósított petróleum-gázzal), E85-tel vagy CNG-vel (autók földgázzal), teljesen elektromos rendszerrel és egyéb hibridekkel. használó autók jóváhagyott alternatív energia.

A jelölteknek egy háromnapos versenyen kellett részt venniük a Monte Carlo Automobile Rally összes legendás útján. Egy verseny, amelynek célja a legjobb eredményt elért járművek díjazása három különböző kategóriában, nevezetesen: fogyasztás, teljesítmény és rendszeresség.

A különböző szakaszokon átesett Tesla képes volt demonstrálni egyértelmű fölényét, bemutatva magát a szinten teljesítmény és autonómiaígy válik az első teljesen elektromos autó nyerje meg az első díjat az FIA (Fédération Internationale de L'Automobile) által szponzorált versenyen.